سرخط خبرها
خانه » دهان و دندان » بلیچینگ و نکاتی که باید در مورد آن بدانیم

بلیچینگ و نکاتی که باید در مورد آن بدانیم

امروزه با پیشرفت علم دندان پزشکی هر روزی شاهد وارد شدن اصطلاحات جدید به این شاخه هستیم. بلیچینگ نیز یکی از این اصطلاحات جدید می باشد که این روز ها زیاد شنیده می شود و از آنجا که این اصطلاح را زیاد می شنویم ، می توان حدس زد که به زیبایی مربوط است. متاسفانه در کشور های جهان سوم اهمیت به زیبایی دندان ها از اهمیت به سلامت و بهداشت دندان ها رایج تر است. ما در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت قصد داریم شما را با بلیچینگ و نکاتی ضروری در مورد آن آشنا کنیم.

بلیچینگ

بلیچینگ چیست ؟

بیایید در قدم اول این اصطلاح را برای شما باز بکنیم. بلیچینگ (bleaching) در زبان انگلیسی به معنای سفید کردن می باشد. پس می توان فهمید که بلیچینگ یک روش برای سفید کردن دندان می باشد. بر طبق آمار ارائه شده نیمی از مردم به خاطر این که دندان های سفیدی ندارند از اینکه در جمع لبخند بزنند ، دوری می کنند. شاید به همین دلیل باشد که هر روزه به متقاضی های این روش اضافه می شود. شاید لمینیت رایج ترین روش برای سفید کردن دندان ها باشد ولی به دلیل هزینه زیادش بعضی از افراد ترجیح بدهند از روش های ارزان تر مانند بلیچینگ استفاده کنند. بر خلاف لمنیت که یک روش کاملا فیزیکی است ، در این روش ما با روش شیمیایی دندان خود را سفید می کنیم. دندان پزشک از مواد سفید کننده ای استفاده می کند که ساختار شیمایی دندان شما را تعویض کرده و باعث سفید شدن آن می شود. این روش مانند این است که برای سفید کردن از وایتکس استفاده کنید. بلیچینگ را می توان به دو روش مطبی و خانگی انجام داد. روش مطبی سریع تر اتجام می شود ولی کمی دردناک تر است ولی روش خانگی راحتتر می باشد ولی مدت بیشتری به طور می انجامد.

نکاتی مهمی که باید بدانید

+ بلیچینگ برای کسانی است که دندان های سالم دارند و اگر شما دندان پوسیده و خرابی دارید باید از روش لمینیت استفاده کنید تا ابتدا دندان شما را ترمیم کنند.

+ این روش بر خلاف ادعای بسیاری از تبلیغات و دندان پزشکان دایمی نمی باشد و شما باید بعد از گذشت چند ماه دوباره این کار را تکرار کنید.

+ در این روش شما باید به صورت منظم از مواد سفید کننده استفاده کنید و باید بدانید که در چند روز اول شاید تغییری حس نکنید ولی نباید امید خود را از دست بدهید.

+ بهترین زمان برای استفاده از مواد سفید کننده ، شب ها قبل از خوابیدن می باشد. این کار را بعد از مسواک زدن و نخ کشیدن انجام دهید.

+ معمولا از هر سه نفر دو نفر به حساسیت دندانی دچار می شوند که آزار دهنده است و غذا خوردن را برای شما دشوار می کند ولی باید بدانید که این حالت گذرا است و نباید نگران چیزی باشید.

+ در مدت زمانی که در حال استفاده از مواد سفید کننده هسیتد به هیچ وجه از سیگار یا نوشدنی هایی مانند چای و قهوه استفاده نکنید.

+ در روش خانگی به شما یک غالب داده می شود که شما باید مواد سفید کننده را در آن بریزید و در دهان خود قرار دهید.

منبع : http://www.asandent.com

(No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

هر آنچه که باید در مورد لوزه سوم در بدن بدانیم

شاید بیشتر مردم فکر کنند که تنها اندام هایی که به دندان پزشکی مربوط هستند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *