سرخط خبرها
خانه » دهان و دندان » چرا علی رقم مسواک زدن ، پوسیدن دندان اتفاق می افتد؟

چرا علی رقم مسواک زدن ، پوسیدن دندان اتفاق می افتد؟

رایج ترین مشکلی که تمام مردم دنیا در رابطه با دهانشان مواجه هستند ، پوسیدن دندان می باشد . رخ دادن پوسیدگی در دهان نه تنها باعث می شود تا ما دچار دندان درد شویم که بسیار دردناک است ، می تواند باعث آسیب زدن به زیبایی و حتی حرف زدن ما نیز شود . بر طبق تحقیقات انجام شده نیمی از مردم از ترس داشتن دندان پوسیده ، نمی خواهند در اجتماع لبخند بزنند . سوالی که خیلی از دندان پزشکان پرسیده می شود این است که چرا علی رقم اینکه مسواک می زنیم دندانمان می پوسد ؟ آیا این بستگی به جنس دندان دارد ؟ ما در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم .

دلایل پوسیدن دندان

دلایل پوسیدن دندان

اگر جنس دندان باعث ایجاد پوسیدگی نمی شود ؟ پس دلیل این مشکلات چه چیزی هستند ؟ خوب دلایل زیادی برای پوسیدن دندان وجود دارد که مهم ترین ان رعایت نکردن نکات بهداشت دندانی می باشد . مسواک نزدن ، نخ دندان نکشیدن و فلوراید نخوردن از جمله این عوامل محسوب می شوند . رژیم های غذایی نیز می توانند از جمله دلایل ایجاد پوسیدگی بشوند . در میان مواد غذایی ، کربوهیدرات ها بیشترین صدمه را به دهان وارد می کنند .

چرا با اینکه مسواک می زنیم دندانمان خراب می شود ؟

خیلی از مردم ادعا می کنند که با اینکه سه بار در روز دندان های خود را مسواک می زنند ، باز هم به پوسیدگی دندان مبتلا می شوند . در جواب چنین افرادی باید گفت که نوع مسواک زدن شما صحیح نمی باشد . افرادی که حتی یکبار در طول روز مسواک می زنند ولی این کار را به نحو احسنت انجام می دهند ، نبست به کسانی که سه بار مسواک می زنند ولی این کار را سرسری و از روی رفع تکلیف انجام می دهند ، از وضعیت بهتری برخوردار هستند . در ضمن این نکته را نیز باید رعایت کرد که بعد از مسواک زدن حتما باید از نخ دندان  استفاده کنید . بر طبق تحقیقات انجام شده ، یک مسواک استاندارد حداقل باید 5 دقیقه وقت شما را به خود اختصاص دهد .

دلایل پوسیدن دندان

آیا جنس دندان در پوسیدگی تاثیر دارد ؟

همان طور که در بالا اشاره شد خیلی از مردم ادعا می کنند که جنس دندانشان باعث می شود تا زودتر به پوسیدگی دچار بشوند . واقعیت این است که همچین چیزی کاملا رد شده است چرا که جنس دندان همه افراد مانند هم است و تنها تفاوت هایی در ساختار شیمیایی آنها وجود دارد .  خیلی از بیماران ادعا می کنند که دندان های پدر و مادرشان نیز همین وضعیت را داشته و این از آنها به او ارث رسیده است . در اینکه مسئله وراثت وجود دارد هیچ شکی نیست ولی این موضوع در دندان بسیار اندک است و نمی توان به آن استناد کرد . در ضمن همان طور که اشاره شد جنس دندان در تمام افراد دنیا یکسان می باشد . درست است که مواد معدنی موجود در همه دندان ها مثل هم نمی باشد و شاید فردی نسبت به دیگری از مواد معدنی بیشتری برخوردار باشد ولی تحقیقات نشان داده است که حتی مواد معدنی هم تاثیری در پوسیدن دندان ندارند .

منبع : http://www.asandent.com

(No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

هر آنچه که باید در مورد لوزه سوم در بدن بدانیم

شاید بیشتر مردم فکر کنند که تنها اندام هایی که به دندان پزشکی مربوط هستند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *