سرخط خبرها
خانه » دهان و دندان » هر آنچه باید از هیپنوتیزم در دندان پزشکی بدانید

هر آنچه باید از هیپنوتیزم در دندان پزشکی بدانید

یکی از هنر های مرموز در دنیای بشریت ، هیپنوتیزم بوده است . مگر می شود شما به یک ساعت در حال پاندول شدن نگاه کنید و بعد با شمارش یک فرد و صدای بشکن به خواب بروید ؟ خوب بر اساس مطالعات روان پزشکی و تجربیات مشخص شده است که می شود 😐 . خوب اگر واقعا همچین چیزی امکان پذیر باشد ، می توان از آن در بسیاری از رشته ها استفاده کرد . به عنوان مثال هیپنوتیزم در دندان پزشکی می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد . شاید از خود سوال بپرسید که چگونه می توان از این هنر در دندان پزشکی استفاده کرد ؟ ما در این مقاله از مجله دندان پزشکی آسان دنت قصد داریم تا شما را با فواید هیپنوتیزم در دندان پزشکی  آشنا کنیم .

هیپنوتیزم در دندان پزشکی

هیپنوتیزم در دندان پزشکی

بر طب تحقیقات انجام شده یکی از فوبیا های رایج در کشور های پیشرفته ، و نسبتا پیشرفته ، دنتوفوبیا می باشد . دنتوفوبیا به ترس از دندان پزشکی گفته می شود . بر طبف آمار افرادی که از سگ ها می ترسند ، کمتر از افرادی هستند که از دندان پزشک و دندان پزشکی می ترسند . خیلی وقت ها شده است که افراد رنج درد دندان را برای مدت ها تحمل کنند ولی حاضر نشوند که به دندان پزشک مراجعه کند . متاسفانه هیچ دارویی وجود ندارد که بتواند به شما کمک کند تا این ترس شما بریزید . در این جا است که پای هیپنوتیزم وارد می شود . به طور کلی می توان از هیپنوتیزم در 20 مورد در دندان پزشکی استفاده کرد که مهم ترین آنها عبارت هستند از : کاهش اظطراب ، افزایش اثر بی‌حسی، جلوگیری از خونریزی، جلوگیری از تهوع، کاهش بزاق، قابل تحمل کردن پلاک دندان برای بیمار و رفع عادات ناپسند .

نکاتی در مورد هیپنوتیزم

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مورد هیپنوتیزم بدانید این است که ، مدت زمان این فرایند متفاوت می باشد . ممکن است یک فرد در عرض 5 دقیقه به هیپنوتیزم فرو برود و ممکن است گاهی فردی در 20 دقیقه این عملیات را طی کند . لازم به ذکر است که انجام این عملیات نیاز به تخصص می باشد و هر کسی نمی تواند ان را انجام دهد . یکی از ترس های افراد این است که بعد از به هیپنوتیزم رفتن ممکن است تا دیگر از خواب بیدار نشوند . اما خوب این یک ترس بی مورد است چرا که فرد به همان شرطی ( معمولا بشکن یا شمردن تا 3 ) به خواب فرو رفته است ، با همان شرط نیز از خواب بیدار می شود .

هیپنوتیزم در دندان پزشکی

چرا هیپنوتیزم در دندان پزشکی رایج نیست ؟

یکی از مهم ترین دلایل عدم استفاده از روش هیپنودونتیک این می باشد که فراگیری این هنر سخت و زمان بر می باشد و به همین دلیل است که کسی دوست ندارد چند سال از وقت خود را بگذراند تا همچین چیزی را یاد بگیرید که تنها کاربردش در دندان پزشکی می باشد . همچنین یکی دیگر از دلایل هم این است که دندان پزشکان اعتقاد دارند که انجام این روش زمان بر است و در همان زمانی که انها با انجام این روش یک بیمار را آماده می کنند ، می توانند چند بیمار را درمان کنند و درامد بیشتری کسب کنند .

منبع : http://www.asandent.com

(No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

هر آنچه که باید در مورد لوزه سوم در بدن بدانیم

شاید بیشتر مردم فکر کنند که تنها اندام هایی که به دندان پزشکی مربوط هستند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *